Гепатит А у дітей

У ДИТИНИ ГЕПАТИТ А

Деякі хвороби мають такі яскраві ознаки , що про них чули навіть батьки , далекі від медицини. Наприклад , на запитання: « А чи хворів ваш малюк жовтяницею ? » - Ви відповісте , не замислюючись. Можливо , це була жовтяниця новонароджених. Але зараз ми говоримо про гепатит А , який ще називають хворобою Боткіна.

 

Причина гепатиту А у дітей - це вірус, що проникає в печінку. По суті - це кишкова інфекція , заразитися якої може дитина , спілкуючись з вже хворою людиною. Причому найбільш небезпечні в цьому сенсі дні перед появою жовтяниці. Вірус передається також через продукти харчування , воду або через руки , забруднені фекаліями . Тому дуже важливо , ретельно мити фрукти і овочі перед їжею , після прогулянки , а також мити руки з милом щоразу після відвідування туалету . Якщо хтось із вашого оточення захворів на гепатит А , то симптоми хвороби у дитини можуть з'явитися протягом 2-4 тижнів , що минули з моменту спілкування з інфікованою дитиною .

 

Симптоми гепатиту А - у більшості дітей вона починається з підвищення температури від 37,5 до 38-39 градусів. З'являється слабкість , нудота , блювота , пропадає апетит. Дитина скаржиться на болі в животі , особливо в області правого підребер'я (тут розташована печінка) . Зазвичай через 1-2 дні температура знижується до норми .

 

Перед виникненням жовтяниці часто з'являється один з найбільш наочних симптомів: сеча стає темною (кольори пива) , а кал , навпаки , світлішає (кольори глини) . Цей переджовтяничний період триває приблизно 6 днів . Підтвердити діагноз лікаря допомагає біохімічний аналіз крові.

 

Часто шкіра дитини жовтіє буквально за одну ніч - спочатку білки очей , потім обличчя і тіло. Але в більш легкому випадку захворювання можуть жовтіти тільки білки очей , а шкіра залишатися нормального кольору . Цікаво , що з цього моменту стан малюка поліпшується . Свого піку жовтяниця досягає на 7-10 день від початку захворювання. Поступово всі симптоми зникають , хоча ще 2-3 місяці малюк може скаржитися на слабкість і болі в животі , але поява болю може бути не завжди.

 

Лікування гепатиту А у дітей - важлива роль у ньому відводиться дієті. З меню малюка виключається жирна їжа , гострі та смажені страви , бобові , майонез , кетчуп , шоколад , торти , горіхи , газована вода і сіль. Пропонуйте дитині більше смачних і корисних напоїв - чай з молоком чи медом , відвар шипшини , фруктові соки , кефір. Побалуйте малюка стравами із сирих і варених овочів (капуста , морква , кабачки , картопля) , вареного або приготованого на пару нежирного м'яса ( курячі грудки , кролик , індичка , пісна яловичина) , риби . Обмеження в меню можуть зберігатися від 2-3 місяців до року , залежно від тяжкості перебігу хвороби.

 

З лікарських препаратів можуть призначити жовчогінні ( фламин , аллохол ) , рутин , вітаміни С , А і групи В. Не обійтися також без відварів безсмертника і кукурудзяних рилець . Дитину , яка перехворіла на гепатит А , обов'язково беруть на облік у поліклініці. Йому двічі належить пройти огляд : перший - через 1,5 - 2 місяці , після лікування , і другий - через 5-6 місяців. Також дитини звільняють на рік від будь-яких фізичних навантажень .