Методичне об"єднання (ясельна група)

ТЕМА: " Розвиток логічного мислення з пояснювальним мовленням"
МЕТА: з допомогою дидактичних вправ, ігор, створених в спеціальних умовах розвивати логічне мислення дітей і вправляти їх в мовленнєвому пояснені з допомогою різноманітних методичних прийомів.

Розпочалось заняття із сюрпризного момента -" приходу" повітряних кульок до дітей( ці кульки дуже сумні, вони не можуть полетіти, тому що на кожній з них прикріплений важкий мішечок, в якому "ховаютья" завдання для дітей, при розв"язанні завдань, - кулька посміхається і летить вверх.

Вихователь розповідає цікаву казку про подорож повітряних кульок.

Дидактична гра "Величина та колір"

Мета: вправляти дітей у розрізнені ясравих квіток за величиною та кольором, "саджати" їх у відповідні вазончики; розвивати логіне мислення, зв"язне мовлення ( пояснювати свій вибір)

Дидактична гра "Буси для ляльки"

Вихователь Дудаш Н.І. запропонувала дітям виготовити буси для ляльок ( 4 ляльки одягнені у різного кольору плаття, відповідно потрібно зробити буси). Для цього дітям було запропоновано підійти до столу, де лежали тарілочки із різноколірними геометричними фігурками(фігурки виготовлені із соленого тіста) та шнурочками. Діти нанизували геометричні фігурки на шнурочок відповідного кольору, а потім "дарували" їх лялькам.

Фізкультхвилинка

Дидактична гра

"Знайди маму для дитинчат"

Виконавши усі завдання, вихователь запропонувала діткам підійти до столу та намалювати друзів повітряних кульок  ( для цього перед кожною дитиною стояла тарілочка з манною крупою, а на дні тарілочки кольоровий папір, тому коли дітки пальчиками малювали кружечки у кожного з них виходила різного кольору кулька)

Наприкінці заняття діти співають веселу пісеньку

про повітряні кульки та йдуть на прогулянку запускати їх.