Лікар радить, консультує, інформує

Здоров´я дитини, охорона здоров´я дитини – головна задача вихователів і батьків: виховати повноцінну, фізично розвинену дитину. Не рідко батьки не знають, як організувати вільний час дитини, як всією сім´єю, з користю для дитини, проводити вихідні дні. Дуже часто у вихідні дні дітей перевантажують складною інформацією, порушують режим дня. Необхідно доцільно продумати і врахувати характер дитини, її здібності, можливості і свої, і дитини, чергувати раціонально заняття і відпочинок, спеціально виділяти час для трудових доручень, розваг. Важливо, щоб діти лягали спати і прокидалися завжди в один і той час. На засипання і сон впливає характер діяльності, тому необхідно почитати перед сном книгу, розповісти цікаву казочку, пограти в спокійну гру.

Свіже повітря сприяє здоров´ю дитини. Але не в кожній сім´ї прогулянки вечером, особливо взимку, проводяться, а іноді діти і у вихідні дні більший час сидять вдома. Необхідно всім батькам зрозуміти, що перебування на свіжому повітрі, в будь-яку погоду необхіне для повноцінного фізичного і розумового розвитку дитини. Дитина радіє не тільки можливості прогулянки, але й побути разом з мамою і татом, поговорити, поспілкуватися з ними. Після прогулянки у дитини з´являється гарний апетит, дитина швидко і спокійно засинає. Спати діти повинні при відкритому вікні.

Часто батьки бояться привчати дітей приймати водні процедури, одягатися в легкий одяг. Потрібно знати, що це все дуже впливає на настрій дитини, на їх поведінку. Температура води під час домашніх процедур повинна співпадати з температурою води при проведенні подібних процедур у дитячому садку.

Велике значення в укріпленні здоров´я дитини має правильне харчування, проведення ранкової гімнастики. Тому батьки повинні знати і виконувати режим дитячого закладу, не запізнюватися на ранкову гімнастику, привчати дитину самостійно і акуратно їсти.

Батькам потрібно з увагою відноситися до стану органів почуття дітей так, як у дошкільному віці нерідко з´являються різні розлади зору, слуху. Причиною цього можуть бути не тільки нещасні випадки, але і неправильна організація занять дітей.

Велике значення для здоров´я дитини мають фізичні вправи. В цьому віці помітно росте потреба у фізичних рухах, дитина повінна бігати, стрибати, лазити, гратися в рухливі ігри. Потрібно пам´ятати що рух – це життя. І якщо батьки будуть дотримуватися таких порад, то їх дитина виросте здоровою і добре розвинутою людиною. Завжди потрібно пам´ятати, що сонце, повітря, вода – наші найкращі друзі.