Борщівник

Шкідник-борщівник безчинствує на волі

( наслідки опіку, спричиненого контактом з рослиною)

Розпочався сезон цвітіння небезпечного та отруйного бур’яну – борщівника Сосновського, який здатний спричинити важкі опіки. Він дуже швидко поширюється –У всіх країнах ЄС борщівник офіційно віднесено до карантинної групи рослин. В Україні ж, попри очевидну небезпеку, цього досі не зроблено.

Діти – найчастіші жертви

А тим часом, за словами медиків, найчастіше від борщівника потерпають діти. «Буває, що вони використовують стебло цієї рослини, яке всередині порожнє, як трубочки. Діти дмухають у них, внаслідок чого навколо рота утворюються чималі пухирці. Такі симптоми супроводжуються важким перебігом, бо йдеться про обличчя. Може викликати високу температуру, загальний стан середньої важкості».Часто жертвами борщівника стають і косарі. А ще – відпочивальники, які через незнання теж потерпають від нього.